GIEŁDA KRYPTOWALUT

Giełdy kryptowalut to miejsce handlu kryptowalutami, gdzie możemy zakupić oraz sprzedać waluty po interesującym nas kursie. Zdecydowana większość obrotu odbywa się właśnie na giełdach. Giełdy kryptowalut podobnie jak znane wszystkim giełdy tradycyjne zawierają wykresy, wartości, wolumeny itp. 

Jedną z różnic jest to, że giełdy krypto w odróżnieniu od giełdy tradycyjnej działają 24h/7. – rynek tutaj nigdy nie śpi. 

Najpopularniejsze metody zarabiania na kryptowalutach w kontekście giełdy: 

1. Spekulacja – HOLD, czyli dokonanie zakupu i “zapomnienie” o niej na dłuższy okres czasu. Najlepsza opcja dla osób, które nie mają dużo wiedzy o inwestowaniu, ale są gotowi podjąć pewne ryzyko oraz “zamrozić” swoje pieniądze w nadziei na wysoki zysk

2. Arbitraż. Kryptowaluty jako zdecentralizowane formy płatności nie posiadają organu regulacyjnego, dlatego to rynek ustala cenę na giełdach. Dzięki temu cena danej kryptowaluty na poszczególnych giełdach może się różnić. Metoda arbitrażu polega, więc na zarabianiu na różnicach w cenie pomiędzy giełdami. Przykładowo kupując walutę “A” na giełdzie “X” za $1000/1 coin, a przerzucając ją na giełdę “Y” i sprzedając ją po aktualnym tam kursie czyli $1020/1 coin zarabiamy około $20 (około, bo trzeba jeszcze odjąć opłaty transakcyjne). 

3. Trading. Trading polega na monitorowaniu, analizy rynku i oceny ryzyka w którym momencie wejść i kiedy sprzedać. Ta metoda oprócz wkładu własnego wymaga dużo nauki. 

 

Jeśli chodzi o przykładową giełdę to opis znajdziesz tutaj: Giełda-kryptowalut

 

 

Chcesz zacząć? Przejdź do → współpraca

Przed podjęciem jakichkolwiek kroków zapoznaj się z: nota prawna