AktualnościBlog

Mocne spadki na rynku kryptowalut – wyprzedaż?

By 5 września 2020 No Comments

Ostatnimi dni trwają mocne spadki dla większości kryptowalut. Bitcoin i Ethereum mocno zeszły w dół, a za nimi reszta kryptowalut. Czy spadki jeszcze bedą postępować?

Rynek w dół

W czwartek rynek kryptowalut doświadczył największych spadków od kilku tygodni. Ceny dwóch największych aktywów cyfrowych, Bitcoina (BTC) i Ethereum (ETH) spadły odpowiednio o 11% i 15% w ciągu zaledwie kilku godzin.

Jak pokazują dane CoinMarketCap, Bitcoin spadł wczoraj do zaledwie 10 182 USD, a więc najniższego poziomu od końca lipca, kiedy kryptowaluta osunęła się poniżej 10 000 USD, ponownie wywołując obawy o spadek poniżej tego psychologicznego poziomu.

Obecnie cena BTC wzrosła nieco powyżej 10 500 USD. W porównaniu z wtorkowym maksimum wynoszącym 12 067 USD, to spadek o 13%.

Praktycznie cały rynek wygląda dziś na czerwono. Spadki po -10%, -16% to teraz częsty widok w ujęciu 24h. Z racji, że cena Bitcoina pociąga za sobą pozostałe pary jesteśmy od niego zależni. Według analiz cena testuje poziom $10 000 jeśli spadnie poniżej tego pułapu, możemy liczyć na powiększające się spadki.

Kupować czy sprzedawać? 

Osobiście patrzę na ten rynek długoterminowo i jeśli pojawiają się spadki to traktuje je jako okazję – “wyprzedaż” i dokupuję kryptowaluty na giełdzie www.COINCASSO-GIELDA.PL która jest BEZPIECZNA, DARMOWA oraz w pełni LEGALNA.